+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20

Thread: Pertandingan Cipta Logo RYXAL

3apak's Avatar
    My Mood
    Cheerful
    Thanks
    292
    Downloads
    70
    Uploads
    44

dah ade pun logo nye...ni la logo rasmi tu.....

http://www.ryxal.com/about-us/
    APAK WAS HERE
    ~Sharing is Caring~

asrie's Avatar
    My Mood
    Aggressive
    Thanks
    306
    Downloads
    111
    Uploads
    16
    Quote Originally Posted by pajamada View Post
    stuju!
    korang pikir la kan, kalo company ni gi buat logo kat advertising company, brape die akan kene cas??
    aku rase, tak kurang rm1K kalo siap dengan konsep sume.

serat je nak open kat orang? adush..
    murah nye nilai Graphic Designer ni....
    graphic designer mmg murah nilainye...T-T
    takde org pun pandang, xde org pun heran...

tp bile xde graphic designer, baru tau mane nilainye...

tp tu ke logo yg menang tu? sape kah beliau yg menang?

creativcolor's Avatar
    My Mood
    Inspired
    Thanks
    510
    Downloads
    55
    Uploads
    39
    nilai jadi murah pun sebab ramai designer malaysia sanggup terima je job murah2.. takde standard pricing.. asal boleh makan.. tu pasal la nilai kita semua jadi murah.. sebab kita terpaksa ikut tuntutan client.. client plak senang2 je ugut.. kalau ko tak buat ramai lagi designer nak buat.. cuba kalau semua designer sepakat.. haaaaaaaaaa baru padan muka dorg..

Graphics | Designs | Prints : http://www.creativcolor.blogspot.com
    :::::::::::::::::::::::::: trying to be helpful & trying to be useful ::::::::::::::::::::::::::

4. The Following 3 Users Say Thank You to creativcolor For This Useful Post:

3apak (07-11-2011), asks (07-15-2011), fqemo (07-08-2011)

KuRtAzuandy's Avatar
    My Mood
    Crappy
    Thanks
    308
    Downloads
    48
    Uploads
    16
    Quote Originally Posted by creativcolor View Post
    nilai jadi murah pun sebab ramai designer malaysia sanggup terima je job murah2.. takde standard pricing.. asal boleh makan.. tu pasal la nilai kita semua jadi murah.. sebab kita terpaksa ikut tuntutan client.. client plak senang2 je ugut.. kalau ko tak buat ramai lagi designer nak buat.. cuba kalau semua designer sepakat.. haaaaaaaaaa baru padan muka dorg..
    Kita Bakor Aje....

6. The Following User Says Thank You to KuRtAzuandy For This Useful Post:

vectorism (07-11-2011)

asrie's Avatar
    My Mood
    Aggressive
    Thanks
    306
    Downloads
    111
    Uploads
    16
    jom sepakat...mulai skarang...hehe..

tp korang mesti geram klw aku bgtau yg ade satu kompeni ni...
    trace logo (susah atau senang) dorg cas RM20 je...
    itu aku tak ungkit lagi dari mane sumber logo tersebut..(paham2 je)
    then design logo baru utk kompeni, lmbt atau cepat rege murah, leh gi try kat the mall,
    setingkat dgn SSM kat pwtc...

vectorism's Avatar
    My Mood
    Doh
    Thanks
    1,251
    Downloads
    283
    Uploads
    353
    Quote Originally Posted by asrie View Post
    pahaaamm.. hahaha..

creativcolor's Avatar
    My Mood
    Inspired
    Thanks
    510
    Downloads
    55
    Uploads
    39
    Quote Originally Posted by asrie View Post

saya tak berapa nak memahami la.. al maklumlah otak lembab...

:::::::::::::::::::::::::: trying to be helpful & trying to be useful ::::::::::::::::::::::::::

Junior Member
    Thanks
    9
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Quote Originally Posted by creativcolor View Post
    Setuju. Lagi-lagi dengan adanya platform blog, semua orang nak cuba berniaga.. bagus. Tapi lepas tu bila dah up/popular sikit, baru sedar yang mereka perlukan jenama/identiti bagi perniagaan mereka. Lepas tu lahirlah logo contest yang bersepah-sepah.. masa ni semua nak jadi designer nak cuba nasib.. bagus juga, tapi perbuatan mereka sedikit sebanyak menurunkan harga servis bagi designer yang sebenar (sebab tujuan mereka sekadar suka-suka, bukan nak cari makan). Kenapa? ye la... logo contest tadi menawarkan hadiah yang tidak berbaloi bagi designer. Ada aku perasan hadiah logo contest tu dia bagi hadiah dalam bentuk barang (sekadar contoh: tudung, t-shirt, dll.) je... ada ke patut? Taktau pulak aku yang logo ni boleh guna untuk sistem barter. Golongan inilah yang merendahkan nilai logo itu sendiri.

Dulu aku selalu ikut twitter mamat ni (walaupun aku takde akaun twitter), kata-katanya memang pahit, tapi benar. Akaun dia dah tutup, lepas tu buka balik guna @Angry_PaulRand. Tak dipastikan jika ianya masih orang yang sama.

"You kids and your computers. Any idiot can learn Photoshop. That doesn't make you a designer, it makes you an idiot who knows Photoshop." - @AngryPaulRand

11. The Following User Says Thank You to asks For This Useful Post:

vectorism (07-16-2011)

3apak's Avatar
    My Mood
    Cheerful
    Thanks
    292
    Downloads
    70
    Uploads
    44

Talking

Quote Originally Posted by asks View Post
    Setuju. Lagi-lagi dengan adanya platform blog, semua orang nak cuba berniaga.. bagus. Tapi lepas tu bila dah up/popular sikit, baru sedar yang mereka perlukan jenama/identiti bagi perniagaan mereka. Lepas tu lahirlah logo contest yang bersepah-sepah.. masa ni semua nak jadi designer nak cuba nasib.. bagus juga, tapi perbuatan mereka sedikit sebanyak menurunkan harga servis bagi designer yang sebenar (sebab tujuan mereka sekadar suka-suka, bukan nak cari makan). Kenapa? ye la... logo contest tadi menawarkan hadiah yang tidak berbaloi bagi designer. Ada aku perasan hadiah logo contest tu dia bagi hadiah dalam bentuk barang (sekadar contoh: tudung, t-shirt, dll.) je... ada ke patut? Taktau pulak aku yang logo ni boleh guna untuk sistem barter. Golongan inilah yang merendahkan nilai logo itu sendiri.

Dulu aku selalu ikut twitter mamat ni (walaupun aku takde akaun twitter), kata-katanya memang pahit, tapi benar. Akaun dia dah tutup, lepas tu buka balik guna @Angry_PaulRand. Tak dipastikan jika ianya masih orang yang sama.
    erm....mmg macam tu...dulu aku pernah design satu logo Golfex Malaysia...tapi tak tau la nilai nye barapa masa tu...bila aku chek balik rupa nya nilai logo tu cecah hampir RM4000...adoi, tapi apakan daya masa tu aku hanya 'buah cempedak diluar pagar', nasib baik event tun tak jadi...kalau tak aku dah mintak royalti,......tu la...hargai lah setiap nilai idea/seni kita....
    APAK WAS HERE
    ~Sharing is Caring~

13. The Following User Says Thank You to 3apak For This Useful Post:

vectorism (07-16-2011)

creativcolor's Avatar
    My Mood
    Inspired
    Thanks
    510
    Downloads
    55
    Uploads
    39
    Quote Originally Posted by asks View Post
    Lepas tu lahirlah logo contest yang bersepah-sepah.. masa ni semua nak jadi designer nak cuba nasib.. bagus juga, tapi perbuatan mereka sedikit sebanyak menurunkan harga servis bagi designer yang sebenar (sebab tujuan mereka sekadar suka-suka, bukan nak cari makan). Kenapa? ye la... logo contest tadi menawarkan hadiah yang tidak berbaloi bagi designer. Ada aku perasan hadiah logo contest tu dia bagi hadiah dalam bentuk barang (sekadar contoh: tudung, t-shirt, dll.) je... ada ke patut?
    aku pun pnah masuk gak... mmg niat aku bukan untuk menang sebab aku dah tau dah organizer pun pilih ikut "like" yg banyak bukannya kualiti logo.. tapi aku jadikan sebagai challenge untuk diri sendiri je..

mengenai hadiah sistem barter yg tak masuk akal tu mmg tak berapa nak patut.. tapi at least itu je yg dia mampu nak bagi sebab dia bukan syarikat korporat.. terima kasih gak kat dorg sebenarnya sebab dengan mengadakan contest macam ni lebih ramai org yg akan tau bahawasanya bukan mudah nak design logo.. so dorg akan dapat nilai dan bezakan antara kualiti designers ngan yg buat suka-suki designers... nak salahkan dorg pun tak boleh jugak sebab dorg dah bagitahu nilai hadiah terlebih dahulu... dan kalau korang rasa tak berbaloi.. jgn masuk.. dan targetlah contest besar2...

inilah cabaran designers zaman sekarang... so kena la tingkatkan kualiti dan kreativiti lagi kalau nak survive...

15. The Following 2 Users Say Thank You to creativcolor For This Useful Post:

asks (07-15-2011), vectorism (07-16-2011)

+ Reply to Thread

Bookmarks